С.В.Циганова

«Образотворча діяльність – джерело естетичних

емоцій та розвитку дітей раннього віку»

Автор  методики — Світлана  Валентинівна  ЦИГАНОВАae0c17152810t

Система  занять  на рік  з  образотворчої  діяльності  для дітей І молодшої  групи, розроблена  Світланою  Валентинівною, показала високу результативність, відповідність віковим  та  психологічним  можливостям  дітей  раннього  віку. Використання  елементів  народознавства  в образотворчій  діяльності  викликає у малюків  емоційні почуття, зацікавленість до предметів  декоративного мистецтва України. Вдала творча  знахідка – декоративні трафарети, які дали змогу  в ранньому віці  готувати дітей  до композиції  побудови  візерунка, вносити  теми  за мотивами  народного  декоративного  мистецтва.

Запропонована структура занять допомагає створити емоційний  та  психологічний  комфорт  у процесі  заняття, ефективна  у  формуванні  образотворчих  та композиційних  навичок.

У   СВІТІ  РАННЬОГО   ДИТИНСТВА

Ранній  вік – це  особливий, несхожий  на жодний  інший, етап  розвитку  людини. Дослідження  останніх  років свідчать, що ранній  вік  характеризується  великими  потенціальними  психофізичними  можливостями. Виходячи  з  цього, завдання  педагога – знайти  шляхи  та  забезпечити  розвивальне  середовище  для їх  максимальної   реалізації. Розвиток  психіки  дитини, фомування  її  особистості  можливі  лише  в  процесі  активної  діяльності, через яку  відбувається  пізнання  навколишнього  світу, набуття  власного  практичного  досвіду.

С.Циганова «Джерело естетичних емоцій дітей раннього віку»