Мистецька сторінка

Якщо формування ціннісного ставлення дітей до мистецтва є пріоритетним завданням розвитку дитини і ви бажаєте виховати художньо-естетичні навики особистості, то вам СЮДИ…

Якщо ваша дитина періодично засмучується, кажучи “я не вмію це малювати” або “негарно вийшло”, облиште спроби малювати за зразком і спробуйте спонтанні техніки малювання. Ми пропонуємо вашій увазі 20 варіантів технік, що розкривають індивідуальність кожної дитини.

Паспарту

Виріжте на цупкому папері або картоні шаблон – метелика, квітку, круг, ромб тощо. Попросіть дитину створити каляки-маляки і накладіть свій шаблон зверху на “карлючки” малюка. Так витвір дитини стане неповторним візерунком крил метелика або пелюсток квітки.

Малювання ногами

Закріпіть на підлозі клейкою стрічкою аркуш паперу. Вкладіть малюкові між пальцями ніг олівець і попросіть щось намалювати. Можна творити одночасно двома ногами на одному аркуші паперу. Прикріпіть до стіни великий аркуш паперу і попросіть дитину зобразити на ньому щось, лежачи на спині.

Фротаж

Аркуш паперу покладіть на плоский рельєфний предмет і, переміщаючись незагостреним кольоровим олівцем по поверхні, ви отримаєте відтиск-імітацію основної фактури. Хто малював на столі з рельєфним покриттям, знає, як ця техніка малювання  зовсім непомітно з’являється на папері. А ще можна створювати малюнки, комбінуючи рельєф кількох предметів.

Повітряні фарби

Щоб приготувати таку фарбу, перемішайте в невеликій чашці одну столову ложку млинцевого борошна (це борошно з уже доданим розпушувачем). Можна просто додати до 500 грамів борошна 1ч.л. соди і 1ч.л. лимонної кислоти, кілька крапель харчового барвника, одну столову ложку солі. Потім влийте трохи води, щоб надати «повітряній» фарбі потрібної консистенції.

Нанесіть фарбу на картон – можна пензликом, можна ватною паличкою. Але картон не повинен містити синтетичних матеріалів і плівок, використовуйте звичайний картон або дуже щільний папір.

Помістіть картину в мікрохвильову піч, ввімкнувши максимальний режим на 10 – 30 секунд, поки фарба не висохне. Час сушіння залежить від товщини шару фарби та її консистенції.

Мармуровий папір

Вам знадобляться крем (піна) для гоління, акварельні фарби або харчові барвники, плоска тарілка для змішування піни для гоління і фарб, папір, скребок. Рівномірним товстим шаром нанесіть піну для гоління на тарілку. Змішайте фарби або харчові барвники різних кольорів із невеликою кількістю води, щоб вийшов насичений розчин. Пензликом або піпеткою хаотично накапайте фарбу різних кольорів на поверхню піни і красиво розмажте фарбу по поверхні, створюючи химерні зигзаги, хвилясті лінії тощо. Це напрочуд творчий етап усієї роботи, який принесе задоволення дітям.

Тепер візьміть аркуш паперу й акуратно прикладіть його до поверхні цієї візерунчастої піни. Покладіть аркуш на стіл. Вам залишилося тільки зішкребти всю піну з аркуша паперу картоном або скребком, або пластиковою карткою. Під шаром піни для гоління ви виявите приголомшливі мармурові візерунки. Фарба встигла просякнути папір, вам треба тільки дати їй висохнути протягом кількох годин.

Малювання харчовою плівкою

Нанесіть плями кількох кольорів акварельної фарби або гуаші на всю поверхню аркуша. Накладіть зверху плівку та промалюйте, злегка натискаючи на плівку, різноманітні лінії. Дайте фарбі висохнути і зніміть плівку. Доведіть малюнок до завершення фломастерами або олівцями.

Мильний живопис

Фарби змішайте з мильним розчином і потім створіть пензликом візерунки і форми. При малюванні утворюються мильні бульбашки, що й створюють фактуру барвистих мазків.
Ляпкографія.

Нехай малюк капне фарбою на аркуш паперу, понахиляє його в різні боки, а потім домалює ляпку так, щоб вийшло якесь зображення. Є й другий варіант: дитина занурює пензлик у фарбу, садить ляпку на аркуш паперу і складає аркуш вдвічі так, щоб ляпка відбилась на другій половині аркуша. Потім розгорніть листок паперу – і разом намагаєтеся зрозуміти, на кого або на що схожий малюнок.

Малювання по сирій поверхні

Техніка дуже проста: змочіть аркуш паперу водою, дайте підсохнути 30 секунд і починайте малювати акварельними фарбами. Фарби розтікаються в різних напрямках і виходять дуже цікаві розводи (квіти, дерева, химери).

Сіль

Попередньо зробіть на папері малюнок. Змочіть його водою за допомогою пензлика та посипте сіллю. Почекайте, поки сіль вбере в себе воду, зайву сіль зсипте. Коли все підсохне, промалюйте відсутні елементи і розфарбуйте. Сіллю добре малювати пташок, медуз, метеликів, сніг, дим.

Віск

Приготуйте аркуш із силуетами тварин, яких ви заздалегідь «намалюєте» свічкою. Зафарбовуючи малюнок, дитина несподівано для себе «створить» зображення тварин.

Поролон або губка

Вмочивши губку в густу гуаш, дитина може намалювати пейзажі, букети квітів, гілки бузку, яблуні.

Пучок олівців

Надійно закріпіть клейкою стрічкою великий аркуш паперу. Зберіть в пучок кольорові олівці – так, щоб загострені кінці були на одному рівні. Запропонуйте дитині помалювати.

Крейда і крохмаль

Налийте на аркуш паперу трохи крохмалю і руками рівномірно розмажте по поверхні. Запропонуйте малюкові малювати крейдою по слизькій поверхні. Краще використовувати основні кольори крейди, щоб вони дали вам нові кольори.

Кольоровий клей

Розлийте клей по порожніх флаконах, додайте до кожного по кілька крапель різного кольору – і ви вже готові до створення художніх творів. Малюйте кольоровим клеєм на темному папері, використовуючи «крапельну» техніку.

Марлевий тампон

Запропонуйте дитині занурити марлевий тампон у фарбу і намалювати хмари, мильні бульбашки, снігові замети, каченят, метеликів. Відсутні деталі треба домалювати пензликом або фломастером.

Кукурудзяні качанчики

Намалюйте контури якогось зображення. Занурте качан у фарбу і прокотіть по аркушу чистого паперу. Зробіть відбиток «хвостом» качана кукурудзи.

Відбитки

Робимо малюнки відбитками штампиків.

Малювання крапками

Малюк легким натиском олівця окреслює попередній контур предмета, потім крапковою технікою заповнює простір усередині нього, використовуючи фломастери або олівці різних кольорів.

Малювання бризками

Найголовніше тут – опанувати техніку «набризку». На суху зубну щітку з досить жорсткою щетиною нанесіть гуаш, трохи менше, ніж ви зазвичай кладете зубної пасти. Консистенція фарби – трохи густіша, ніж паста, тому вода тут зазвичай не потрібна. Тримайте щітку в лівій руці щетиною вниз на відстані 3-4 см від паперу і паличкою скребіть щетину у напрямку до себе. Дуже красивий різнобарвний «набризк» (салют) і жовто-червоний (золота осінь) на білому аркуші; білий «набризк» на темно-синьому тлі (зимовий пейзаж).

Чарівні кульки

Для цієї диво-техніки знадобиться кришка від коробки, кульки, фарба, папір, пензлики, вода. У коробку покладіть аркуш паперу, на нього нанесіть по кілька крапель різної фарби. Покладіть у коробку 2-3 кульки і потрясіть коробкою так, щоб кульки котилися, змішуючи фарби та створюючи візерунок.

lolo