Інформаційний марафон

В дошкільному закладі №45 в період з 22.02.2021року по 26.02.2021 року проведено інформаційний марафон «Здоров’я як стиль життя».

Весь педагогічний колектив закладу взяв участь в проведенні марафона. Вихователем-методистом ДНЗ був оформлений інформаційний стенд відповідно темі, де педагоги закладу могли ознайомитися із планом проведення тижневика, інноваційними здоров’язбережувальними технологіями, навчально-методичною літературою. Для педагогів закладу був проведений майстер-клас «Протидія емоційному вигоранню за філіжанкою кави», консультації «Як організувати дозвілля дитини», «Загартування – запорука здоров’я», «Основні правила харчування дитини», «Бути здоровим престижно», «За здоров’ям з рюкзачком», семінар з освоєння та впровадження здоров’ятворчих та здоров’язбережувальних технологій «Використання оздоровчих технологій в ЗДО».

Вихователями оформлено:

• Банк даних психологічних, динамічних, дихальних, зорових, ритмічних фізкультхвилинок,
  • Картотека дидактичних ігор з гендерного виховання.
  • Усні журнали для батьків: «Здоров’я дитини з власної родини», «10 правил активного способу життя», «елебачення і здоров’я дошкільнят», «Правила здорового способу життя».
  • Проекти «Рослинки-здоровинки» (група раннього віку), «Фітоаптека на підвіконні» (молодші групи), «Цілющі скарби мого краю» (старші групи), «Ліки навколо нас» (середні групи), «Фізкультурний календар»(старші групи).

У всіх вікових групах були проведені тематичні заняття:

• «Про смачну та поживну їжу» (група раннього віку №1);
  • «Вітаміни – наші помічники» (молодша група №2);
  • «Кошик бабусі медуниці» (молодша група №8);
  • «Каша – їжа наша» (молодша група №10);
  • «Без здоров’я немає щастя» (середня група №4);
  • «Я росту здоровим» (середня група №5);
  • «Хто полікує хворих» (середня група №6);
  • «Аптека на підвіконні» (старша група №3);
  • «Будова мого організму» (старша група №7);
  • «Таємнці народної скарбниці» (старша група №9).

У старших групах були проведені розваги «Сто бід в країні Мікробія» (група №7), «Подорож по країні здоров’я» (група №9), «Діти, спорт, здоров’я» (група №3).

На сайті закладу діє сторінка медичної сестри, де розміщена в доступній для батьків формі цікава інформація про організацію здорового способу життя дітей дошкільного віку. Під час тижневика медична сестра  оформила виставку-огляд спеціальної літератури «Хвороби та їх профілактика».

Підсумком проведення марафона став фото-вернісаж «Здоровим бути престижно», де батьки поділилися спортивними успіхами своїх дітей поза дошкільним закладом.

Заходи, які педагогічний колектив провів з 22 по 26 лютого, були спрямовані на формування у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я, адекватних реакцій на різноманітні чинники ризику для життя.  Всі заходи під час проведення тижневика пройшли на належному рівні. Кожен день був  цікавим, корисним та різноманітним. Отже, в рамках інформаційного марафону «Здоров’я як стиль життя»  проведено низку заходів, спрямовану на забезпечення  гармонійного розвитку дітей та формування у них свідомого ставлення до свого фізичного та психічного здоров’я, культури здоров’я, забезпечення безпеки дітей в різних життєвих ситуаціях.