Коваль Наталія Олегівна

Робота проводиться з дітьми старшої групи №6 «Капітошка»

Розклад роботи: другий і четвертий понеділок кожного місяця

Баскетбол

Баскетбол — це командана гра, в якій спільні дії гравців обумовлені єдиною метою. Вона складна й емоційна, включає в себе швидкий біг, стрибки, метання, здійснювані в оригінально задуманих ситуаціях, комбінаціях, проведених в при протидії партнерів по грі. Сутність гри в баскетбол полягає в тому, що дві команди мають по 5 гравців, які прагнуть, долаючи опір суперника, заволодіти м’ячем і закинути його у кошик супротивника. У баскетболі велике значення мають техніка переміщення дії з м’ячем.

Мета гри

За відведений час закинути в кошик команди-суперниці якомога більше м’ячів, дотримуючись правил гри. Спочатку діти засвоюють прийоми ведення м’яча поштовхом об підлогу правою та лівою рукою на місці та в русі. Важливий елемент рухових дій у баскетболі — передача м’яча партнерові обома руками від грудей та однією від плеча, стоячи на місці після зупинки та в русі, а також уміння ловити м’яч, який летить на різній висоті.

Правила гри в баскетобол

Учасники гри. Кожна команда складається з п’яти граючих на майданчику і кількох запасних. Один з гравців — капітан.

Суддівство. Вихователь стежить за дотриманням гравцями правил гри, робить зауваження і дає сигнали у разі порушення правил, зараховує влучені м’ячі у кошик.

Час гри. Гра складається із двох п’ятихвилинних таймів, між якими дається п’ятихвилинна перерва. Вихователь контролює час гри, не зупиняючи годинник. Під час перерви і наприкінці гри проводиться малорухлива гра з м’ячем (3-4 хвилини) для того, щоб привести організм дитини у більш спокійний стан.

Рахунок гри. Влучаючи м’яч у кошик, команді нараховується два очки. Гра може закінчитися перемогою однієї команди або нічиєю.

Порушення. Порушенням називається недотримання правил гри дітьми: удар іншої дитини у руку, пробіжка, фол

Початок гри та розіграш спірного м’яча. Розіграш спірного кидка відбувається у центральному колі на початку кожного періоду, вихователь підкидає м’яч угору між гравцями. Хто перший дістає — того і м’яч.

Базові вправи при вивченні основних рухів з м’ячем

1.   Діти розбігаються по майданчику, кожен з м’ячем у руках, і вільно грають. Після сигналу вихователя вони швидко ловлять м’ячі і приймають правильну стійку.
  2. Кидок м’яча вниз і ловіння його після відскоку.
  3. Ходьба з підкиданням м’яча і ловінням його обома руками.
  4. Кидок м’яча вгору і ловіння його обома руками.
  5. Перекидання м’яча партнерові, зручним для дітей способом.

Вправи, що готують до навчання техніки передачі — ловіння м’яча

1.  Передача м’яча вправо — вліво (довільним способом)
  2. Передача м’яча обома руками від грудей у стінку й ловіння його
  3. Передача м’яча обома руками від грудей, стоячи на місці парами
  4. Передача м’яча обома руками під час руху парами
  5. Ловіння м’яча і передача його однією рукою від грудей (у русі)
  6. Передача м’яча у шерензі, по колу (вправо, вліво)
  7. Передача м’яча в колонах з переходом у кінець своєї, а потім протилежної колони.

Вправи, що готують до ведення м’яча

1.  Удари м’яча об підлогу однією рукою і ловіння його обома руками
  2. Удари м’яча об підлогу правою рукою і ловіння лівою і навпаки
  3. Відбивання м’яча на місці правою (лівою) рукою
  4. Ведення на місці правою, лівою рукою з наступною передачею м’яча обома руками довільним способом