Фітболгімнастика

Понура Тетяна Олександрівна

Завдання програми

Озоровчі:

— зміцнення здоров’я дітей за допомогою фітболів;

— розвиток сили м’язів, що підтримують правильну осанку;

— вдосконалення функцій організму, підвищення його захисних властивостей і стійкості до захворювань за допомогою фітболів.

Освітні:

— розвиток рухової сфери дитини і її фізичних якостей: витривалості, спритності, швидкості і гнучкості.

Виховні:

— виховання інтересу і потреби у фізичних вправах.

Час проведення заняття з дітьми 3-4 років — 30 хвилин, з дітьми 5-6 років — 40 хвилин.

«Золоті» правила фітболгімнастики

1. Кожній дитині потрібно добирати м’яч за зростом так, щоб під час посадки на м’яч між тулубом і стегном, стегном і гомілкою, гомілкою і стопою був прямий кут

2. Перед заняттям із м’ячами треба пересвідчитися, що поруч немає гострих предметів, які можуть пошкодити м’яч

3. Діти повинні мати зручний одяг, що не заважає рухам, і не слизьке взуття (краще в носочках на килимку)

4. Починати треба із простих вправ і полегшених вихідних положень, поступово переходячи до складинх

5. Жодна вправа не має завдавати болю або викликати дискомфорт

6. Слід уникати швидких і різких рухів, скручувань у шийному і поперекових відділах хребта, інтенсивного напруження м’язів і спини

7. Під час виконання вправ, лежачи на м’ячі, не затримувати дихання

8. Виконуючи вправи на м’ячі, лежачи на животі і спині, голова і хребет мають становити одну пряму лінію.

9. Під час виконання вправ м’яч не повинен рухатись

10. Фізичне навантаження за часом має суворо дозуватися відповідно до вікових можливостей дітей

11. Стежити за технікою виконання вправ, дотримуватись прийомів страхування і вчити дітей самострахування

12. На кожному заняття намагатися створювати позитивний емоційний фон, бадьорий радісний настрій

Етапи роботи з фітболгімнатики

Перший етап роботи з фітболом передбачає індивідуальну роботу з дітьми. Кожній дитині надають змогу самостійно ознайомитися новим обладнанням, пограти фітболами.

Другий етап — навчання дітей самостійно сідати на фітбол  та утримувати рівновагу на ньому. При цьому необхідно вчити сідати на фітбол правильно: при сидінні коліна мають бути розміщені на рівні стегон. Слід сидіти стійко і впевнено, не провалюючись. Правильне сидіння на фітболі сприяє не лише ефективності, а й безпеці викоонання вправ.

Пам’ятаймо, що заняття — це казка. Діти виконують вправи під час казки, яку розповідає вихователь. Як правило, заняття з фітолгімнастики не мають великого м’язового навантаження. У них переважає безліч вправ на розвиток моторики: хапання, кидання тощо, звуконаслідувальні, а також ігри з розгорнутим ігровим змістом. Дуже важливо також те, що гімнастика з використання фітболів створює в дитячому колективі веселу, насичену яскравими позитивними емоціями атмосферу.

План роботи секції з фітболгімнастикиkids183

Вересень:

1. Ознайомлення з фізичними властивостями фітболу.

2. Вивчення правила сидіння на фітболі. Правильність постанови стопи.

Жовтень:

1. Основні правила фітболгімнастики.

2. Основні рухи з м’ячем у руках.

Листопад:

1. Базові положення при виконання вправ при вихідному положенні (сидячи, лежачи, стоячи на колінах)

2. Тренування здібностей утримувати рівновагу.

Грудень:

1. Перевірка рухливості сидіння на м’ячі, правильності постанови стопи.

2. Комплекс загальнорозвиваючих вправ в одному для всіх темпі.

Січень:

1. Тренування сидіння на м’ячі самостійно, правильності постанови стопи.

2. Біг в різних видах з підкиданням і ловінням м’яча.

Лютий:

1. Виконання якісних вправ утримування рівноваги.

2. Ігрові вправи на самостійність, творчість.

Березень:

1. Тренування вправ з фітболами.

2. Виконання комплексу загальнорозвиваючих вправ з використанням фітболів.

Квітень:

1. Якісне виконання вправ у різному вихідному положенні.

2. Якісне виконання вправ по утримуванню рівноваги.

Травень:

1. Вправи на закріплення вивчення.