«Мукасолькина фантазія»

Гурток художньої творчості101292323_68cab6956dfb

Керівник:

Трепак Наталія Степанівна

Робота проводиться з дітьми старшої групи №9 «Сонечко»

Розклад роботи: перший і третій віторок кожного місяця

Мета: ознайомити дітей з народним художнім промислом, виробами з тіста, пластичними властивостями тіста, його фактурою. Активізувати творчу діяльність, конструктивне мислення, Формувати навички роботи з тістом. Розвивати увагу, уяву, мовлення, дрібну моторику, координацію рухів. Виховувати почуття прекрасного, бажання передавати у виробах предмети та явища навколишнього світу.

Принципи організації роботи з ліплення

1. Принцип систематичності: безперервність, регулярність, планомірінсть виховного таа освтінього процесів.

2. Принцип свідомості. Коли дитина дізнається що-небудь нове — вона завжди ставить запитання: для чого, навіщо. Щоб отримати відповіді на них, дитина має розуміти мету навчального завдання, яке перед нею поставили, і усвідомлювати, яким чином вона буде її реалізовувати.

3. Принцип поетапності. Як і при освоєнні будь-якого матеріалу чи техніки, спочатку варто ознайомлювати дітей з очевидними властивостями тіста, пропонувати прості прийоми ліплення, потім — ускладнювати завдання, спонукати до експериментування, комбінування.

4. Принцип наочності. Безпосередня зорова наочність сприяє виникненню у дитини естетичного сприйняття конкретного виробу і бажання його створити.

5. Принцип доступності та індивідуальності. Кожна дитина має свої індивідуальні особливості: рівень розвитку, уподобання, здібності, набутий досвід, потреби. Все це важливо враховувати у процесі навчання.

Завдання педагога

— В ігровій формі ознайомити дошкільників із пластичними властивостями солоного тіста, технологією виготовлення виробів з нього.

— Побудувати роботу гуртка так, щоб на його заняттях органічно поєднувалась ігрова, трудова та освітня діяльність малят.

— Формувати у дітей цілісне уявлення про світ.

— Розвивати конструктивне мислення, творчі здібності малят, самостійність.

— Враховувати в роботі індивідуальні особливості кожного вихованця та підбирати посильні для нього завдання.

— Учити дошкільнят втілювати художні образи у конкретних виробах.

— Створити умови для набуття дітьми практичного досвіду.

— Виховувати в гуртківців дружні взаємини, толерантність до ідеї товаришувати, повагу до праці інших, бережне ставлення на всіх етапах його виготовлення.

Прийоми ліплення

1. Конструктивний. Є найбільш простим і полягає в тому, що зображуваний предмет ліплять з окремих чатстин. Цей прийом найчастіше використовують на початкових етапах навчання, коли у дітей ще немає досвіду ліплення.

2. Пластичний. Полягає у тому, що виріб виконують з одного шматка. Для такої роботи потрібні певні навички ліплення, знання предмета, його форми і пропорції, добре розвинені просторові уявлення.

3. Комбінований. Включає в себе конструктивний і пластичний прийоми. Застосовується під час створення виробів, які складно виліпити з одного шматка.

Послідовність освоєння ліплення

Починаємо з ознайомлення дітей з прийомами роботи, які потрібно знати кожному, навіть наймолодшому скульптору.

— Поділ єдиного шматка на частини (відкручування, відщипування, розрізання міцною ниткою, розрізання та надрізання стекою, формування)

— Надання виробу необхідної форми (розкачування матеріалу в долонях або на столі, сплющування, витискування, витягування, згинання)

— З’єднання деталей (притискування, примазування, згладжування)

— Офрмлення виробу (доповнення виробу дрібними деталями, процарапування різними інструментами, оформлення рельєфом, розфарбовування)

Рецепт солоного тіста

1. Дві столові ложки клею для шпалер залити однією склянкою теплої води.

2. Доки клей буде набухати, в іншій посудині замішати 400 грам солі «Екстра» та 200 грам борошна (будь-якого)

3. У приготовлену солону суміш вилити розведений клей, все перемішати до утворення однорідної густої маси, схожої за констистенцією на тісто для вареників.

4. Готову масу для ліплення поставити в одноразовий пакет. Зберігати тісто можна в холодильнику.

План роботи гуртка

Вересень:

1. Ознайомлення з тістом «Чарівне тісто»

2.»Осінні дари» (виготовлення овочів та фруктів)

Жовтень:

1. Підставка для олівців.

2. Рамочки для фото.

Листопад:

1. Золоті соняшники

2. Глечик, прикрашений горобиною

Грудень:

1. Ялинкові прикраси

2. Сніговики на прогулянці.

Січень:

1. Клоуни