«Маленькі чомучки»

1368427961_05Гурток пошуково-дослідницької діяльності

Керівник:

Малайчук Олена Василівна

Робота проводиться з дітьми старшої групи №7 «Чомучки»

Розклад роботи: перший і третій віторок кожного місяця

Досліди — це важливий шлях пізнання. Цінність їх полягає в тому, що для власної діяльності діти не отримують готових знань. Під час пошуково-дослідницької роботи у дітей розвивається мислення, творчість, вміння аналізувати, зіставляти образне розуміння явищ у природі з дійсним результатом, також дитина набуває фізичного здоров’я — добре розвивається дрібна моторика м’язів рук під час ознайомлення з якістю речовин та роботою з обладнанням. Формування уявлень дітей успішно відбувається під час здійснення продуманої пошуково-дослідницької роботи. Дослідництво має суттєве значення для майбутньої практичної діяльності дітей. Воно дає змогу не лише орієнтуватися у характері роботи, а й раціонально спланувати свої дії.

Завдання гуртка

1. Формувати у дітей практичні вміння і навички взаємодії з природою, елементарні навички пошукової роботи.
  2. Посилювати інтерес до явищ живої та неживої природи, активізувати самостійну розумову діяльність.
  3. Підводити дошкільників до розв’язання пізнавальних завдань з допомогою наявних у них знань, умінь і навичок.
  4. Стимулювати дітей у творчій самореалізації, здобутті додаткових знань, цілеспрямовано експериментувати та досліджувати.
  5. Сприяти інтелектуальному, дієво-вольовому, мовленнєвому та емоційно-чуттєвому розвитку дошкільників.

План роботи гуртка

1. Сонячний промінь. Кольори, з яких складється промінь у дійсності.

2. Рух зірок по колу. Чому нам так здається?

1. Сила повітря. В чому вона?

2. Чому сонце можна побачити до того, як воно з’явиться над горизонтом?

1. Туман. З чого він? Чому він утворюється?

2. Припущення: кімнатні рослини не сприяють очищенню повітря в приміщенні.

1. Отримання картопляного борошна.

2. Виготовлення лосьйону з листя герані.

Січень

1. Колір та його відтінки.

2. Магніт — чарівник. А ви знаєте чому?

1. Властивості паперу. Сухий та мокрий папір.

2. Тканина. Властивості тканини.

1. Скло. Гума. Їх властивості.

2. Метал. Пластмаса. Їх властивості.

1. Глина, пісок, земля.

2. Припущеня: гумова кулька на дні води.

1. Дощ. Град. Чому вони утворюються

2. Грім. Блискавка. Звідки вони беруться?

kemija_2